renowacja starych mebli antyki narzędzia styl shabby

O mnie

Witam wszystkich miłośników rasy gończy polski


Jestem myśliwym od 1993 r. Od zawsze w polowaniach towarzyszył mi jakiś pies. Najczęściej były to mieszańce foksterierów, jagdterierów lub słowacki gończy - Kopov. Od kilku lat zacząłem bardziej metodycznie interesować się pieskami, zawsze bowiem marzyłem żeby mieć pięknego, mądrego i wiernego towarzysza łowów. W tym celu zacząłem udzielać się przy wykładaniu ścieżek tropowych oraz przy organizacji konkursów tropowców, norowców i dzikarzy organizowanych przez ZO we Wrocławiu. Miałem okazję podziwiać podczas pracy psy wielu ras, jednak gończy polski moim zdaniem nie ma sobie równych - jest bardzo karnym psem, wspaniale pracuje na farbie, jest doskonały podczas pracy na dziku i gonu zwierzyny. Wraz z wiekiem i zdobywanym doświadczeniem potrafi inaczej głosić zwierzynę drobną, inaczej grubą, a jeszcze inaczej, kiedy dziki staną i zaszyją się w kępie tarnin lub trzcin.

Mój wybór padł na gończego polskiego i nie zawiodłem się. Jest to pies uniwersalny, inteligentny, rozważny, zdrowy i odporny. Nie atakuje bez opamiętania jak terier, jednak jest tak samo nieustępliwy i konsekwentny, doskonale aportuje, a przy tym niezwykle szybko i chętnie się uczy.

Mieszkam 5 km od dziczej zagrody w miejscowości Jary (około 4 hektarów), gdzie odbywają się regionalne i międzynarodowe konkursy dzikarzy, tak więc moje pupile mają gdzie rozwijać swoją pasję nie tylko podczas sezonu polowań. Ich potomstwo, z uwagi na to, że prowadzę Punkt Skupu Dziczyzny, już od postawienia pierwszych kroków poznaje zapachy i kształtuje swój łowiecki charakter.

Wybrałem psa z rodowodem i każdemu kogo stać, takiego wyboru radzę dokonać, choć nie zawsze jest to finansowo łatwe. Wybór jednak się opłaci, ponieważ wszystkie cechy, na których najbardziej nam zależy, te pieski mają w genach. Nam pozostaje tylko je rozwijać i jedynie od naszego zaangażowania, czasu i determinacji zależeć będzie w jakim stopniu nam się to uda.

Wszystkich wielbicieli tej rasy, nie tylko myśliwych, zapraszam do dyskusji i kontaktu. W swoim opisie skupiłem się przede wszystkim na cechach łowieckich, ale rasa ta, jak piszą starsi i bardziej doświadczeni hodowcy, może dać dużo radości i satysfakcji nie tylko myśliwym.

Darz Bór!
Sławomir Sierpiński
właściciel Rościsławskiej Kniei

patynowane meble w stylu shabby chic
produkcja mebli shabby chic
sprzedaż antyków w stylu shabby

Związek z psem to najtrwalsza więź na ziemi – Konrad Lorenz

shabby chic cechy stylu

tel. +48 602 513 135

made with MAYDAY

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2017-2020
PPHU ROSBUD Sławomir Sierpiński
ul. Wołowska 88, Rościsławice
55-120 Oborniki Śląskie

NIP 915-113-87-64